Iguassu Software Systems cze eng deu jpn por spa 

NOVINKY Z IGUASSU SOFTWARE SYSTEMS (ISS)


2007       2006       2005       2004       2003       2002       2001       2000srpen 2007 - ISS se stala první českou firmou, která vyhrála projekt v kompetitivním tendru Evropské vesmírné agentury

červen 2007 - ISS je jedním ze zakládající členů celoevropské asociace malých a středních podniků vesmírného průmyslu "SME4space"
a zůčastnila se podpisu dobody mezi ESA a SME4space generálním ředitelem ESA na pařížském leteckém salonu


květen 2007 - ISS prezentovala Czech Space Alliance na workshopu "Japan-Czech Science and Technology Days" v Tokyu
a navštívíla Japonskou vesmírnou agenturu JAXA


únor 2007 - ISS vyhrála již podruhé účast na akci EU "EU Gateway to Japan" v Tokyu


Srpen 2007
První česká firma vyhrála projekt v kompetitivním tendru Evropské vesmírné agentury
"Image Information Mining in Time Series"


Po úspěšném dokončení prvního dvouletého projektu v dálkovém průzkum Země v ESA/ESRIN (viz projektová stránka PECS-GRID ), se Iguassu zúčastnilo vytvoření bid-teamu na podání nabídky na projekt "Information Mining". Úspěch v tomto tendru je prvenství české společnosti v ESA. Dosud byly veškeré české projekty v ESA získány dohodou o přispění k existujícímu projektu. Naším úkolem je přispět znalostmi technologií GRID, získanými v předcházejícím projektu, na vývoji a zprovoznění prototypových nástrojů pro systém KEO, které budou schopny automatického rozpoznání a analýzy praktických informací v sériích satelitních snímků získaných ze syntetického radaru a optických sensorů. Získané informace budou používány například v klasifikaci a rozpoznání změn na místní i globální úrovni, které budou později začleněny i do projektu GMES.

Zpět na začátek


červen 2007
ISS je jedním ze zakládající členů celoevropské asociace malých a středních podniků vesmírného průmyslu "SME4space"
a zúčastnilo se podepsání dohody o spolupráci mezi ESA a SME4space, generálním ředitelem ESA na Pařížském leteckém salonu

Iniciativou italských a britských asociací MSP se zaměřením na vesmírné technologie, AIPAS and ASTOS, a s podporou ESA, byla založena pan-evropská asociace vesmírného průmyslu SME4space. Jejím cílem ke koordinovat a formulovat pozice MSP a reprezentovat je vůči ESA. Jako uznáni aktivní propagace českých MSP reprezentatem Iguassu, a líderem Czech Space Alliance (CSA), byla CSA přizvána aby se stala spoluzakladatelem této evropské aliance. ?editel Iguassy byl také zvolen do představenstva SME4space.

Inaugurace SME4space, které se Iguassu zúčastnilo, proběhla 19. června v pavilonu ESA na paříském leteckém salonu, slavnostním podepsáním dohody o spolupráci mezi ESA a SME4pace. Dohodu přišel podepsat s předsedou aliance Giovannim Sylosem Labinim sám generální ředitel ESA J.J. Dordain. Cílem dohody je výměna informací o potřebách, komplikacích a očekávání MSP ve vesmírných programech ESA a umožnění malým a středním společnostem snažší přístup k ESA programům. Ze strany ESA je zde potřeba a cíl maximálně využít inovativních a dynamičtějších MSP i jeji cenových výhod a nichových expertýz.

Další informace o Czech Space Alliance jsou na webových stránkách aliance www.czechspace.eu

Tisková zpráva o podepsání dohody je na stránce (anglicky).

Zpět na začátek


Květen 2007
ISS představilo Českou vesmírnou alianci na "Japan-Czech Science and Technology Days" v Tokyu
a bylo pozváno vicepresidentem Japonské vesmírné agentury JAXA k návštěve jejich vývojového centraToto byla třetí roční akce spoluorganizovaná z české strany Czechinvestem, Ministerstvem zahraničí a dalšímí důležitými státními orgány. Cílem této akce, která se odehrává střídavě v Praze a Tokyu je přispět ke spolupráci, výměně názorů a networking mez Japonskými a Českými vyzkumnými pracovníky a podnikateli. Iguassu představilo v Tokyu Českou vesmírnou alianci a nejbližší cíle České republiky ve vesmírných aktivitách. Akce se zůčastnila plejáda významných osobností průmyslu, univerzit a ministerstev, včetně víceprezidenta Japonské vesmírné agentury JAXA. Vicepresident po prezentaqci pozval Iguassu na návštěvu jejich výzkumného a vývojového satelitního centra v Tsukubě. Po "královském" přijetí s českou vlajkou vlající před hlavní budovou, jsme měli příležitost navštívit řadu laboratoří a posléze hovořit s vývojovými pracovníky a našich vzájemných aktivitách a zájmech. Dohodli jsme se pokračovat v kontaktech a hledat příležitost ke konkrétní spolupráci.

Zpět na začátek


únor 2007
ISS vyhrála již podruhé účast na akci "EU Gateway to Japan" v Tokyu

イグアス ソ???ウェア シス??ズ 社
(k přečtení této linky potřebujete mít nainstalovány Japonské fonty)

Účast na předcházející misi evropských MSP ICT firem v březnu 2006 ICT, sponzorované Evropskou Unií, již umožnila naší společnosti vyvořit si první dojem Japonského trhu a vedla nás k rozhodnutí pokračovat v hledání příležitostí - po lepší přípravě. V přípravě pro nás byly velmi důležité konzultace s Japonskými obchodním přáteli, se kterými jsem také vytvořili naše první Japonské webové stránky (viz www.iguassu.cz/jpn ). Také jsme se pokoušeli získat základní znalosti jazyka a písma (já se jmenuji ??タ? ???シ?).
Zatímco jsme se v prvním výběrovém řízeni v předcházejícím roce dostali nejprve jen na čekací listinu, po této důkladné přípravě jsme vyhráli místo na misi a příslušné výstavě na první pokus. Místní podpora Japonského přítele se ukázala naprosto fundamentální a umožnila nám jednat na nejvyšší úrovni. Také jsme při tom měli přiležitosti nahlédnout trochu do fascinujícího privátního japonského života a kultury. Nyní máme specifické obchodní kontakty s nimž jednáme o příležitostech.

Zpět na začátek2006
listopad 2006 - Czechtrade zastřešil založení "Czech Space Alliance" jako jejich další exportní alianci

červenec 2006 - Dvě nové zakázky v satelitní navigaci - GALILEO & EGNOS

květen 2006 - ISS se zůčastnilo Česko-Japonských dní vědy a technologie

březen 2006 - ISS znovu získalo místo v evropském programu "EU Gateway to Japan"

2005
listopad 2005 - Návštěva Indické Vesmírné Výzkumné Oraganizace ISRO s prezidentem republiky Václavem Klausem

duben 2005 - První středoevropská satelitní stanice projektu EGNOS zprovozněna v Iguassu v Praze

říjen 2005 - Ministrině školstvi, mládeže a tělovýchovy nominovala ředitele Iguassu do "Rady pro kosmické aktivity"


2004
říjen 2004 - ISS vystavuje v New Yorku s CzechTradem

červenec 2004 - Embedded řídící software pro autobusovou klimatizaci dodán české pobočce US firmy Ingersoll Rand

květen 2004 - Iguassu Software Systems na workshopu CzechTradu v Silicon Valley


2003
červen 2003 - Iguassu přednesla zahajovací proslov na mezinárodní konferenci o IT technologiích ve vesmíru DASIA2003 v Praze

březen 2003 - Nové jméno společnosti je "Iguassu Software Systems"


2002
říjen 2002 - Francouzská konzultační společnost NODAL prezentovala průzkum českého technologického potenciálu pro ESA - Iguassu ("Science Systems CR") výborně ohodnocena

August 2002 - Satelit Meteosat Second Generation odstartoval - s příspěvkem Iguassu


2001
srpen 2001 - Iguassu se stala českým partnerem německého dodavatele ERP systémů INFOR AG

březen 2001 - Ministr školstvi, mládeže a tělovýchovy nominoval ředitele Iguassu do Rady pro spolupráci s Evropskou Vesmírnou Agenturou ESA


2000
únor 2000 - Odkoupení akcií Science Systems (CR) místním vedením společnosti (Management Buy Out)


2006

Zpět na začátek


Listopad 2006
CzechTrade zastřešil založení "Czech Space Alliance" jako jejich další exportní alianci

Iniciativou Czechtradu a několika MSP, konkrétně BBT, CSRC, a Iguassu, bylo v letě dohodnut použít modelu "CzechTrade exportní aliance" a vytvořit alianci MSP z oboru vesmírných technologií. V listopadu jsme docílili potřebného minimálního počtu členů a Czech Space Alliance byla formálně ustavena společným podepsáním kodexu - k nahlédnutí na www.czechspace.eu/downloads. Během krátké doby členství vzrostlo na devět společností (viz udané webové stranky).

Zpět na začátek


Červenec 2006


Dvě nové zakázky v satelitní navigaci - GALILEO & EGNOS

Iguassu dále prohlubuje své zkušenosti v satelitní navigaci. Po úspěšném ukončení prvního navigačního projektu v rámci české dohody s Evropskou Vesmírnou Agenturou (ESA), PECS, Iguassu získalo další dvě zakázky v tomto oboru a to znovu v projektu ESA EGNOS a dále také v EU projektu GALILEO GISAR.

Na základě velmi dobrých výsledků naší práce v prvním projektu EGNOS SISNeT, navrhla ESA druhou fázi, která byla následně odsouhlasena Radou pro kosmické aktivity přI MŠMT. Nové úkoly vyžadují rozšíření týmu a jsou naplánovány na 18 měsíců. Těžištěm práce bude vývoj nových funkcí pro ESA technologii EGNOS SISNeT, která umož?uje přesnější a spolehlivější navigaci i když je satelitní signál EGNOS nepřístupný. Jeden z úkolů je vyvinout nový server satelitních signálů, který umožní rychlejší přístup rostoucí komunity uživatelů.

Druhý nový projekt je pátrací a záchranný systém GALILEO GISAR (search & rescue). Iguassu je členem vítězného konsorcia vedeného španělskou společností INDRA, a nachází se tak mezi renomovanými firmami jako Thales, Alcatel, CAP Gemini atd. Náš příspěvek je na vývoji řídícího systému, na kterém pracujeme v sídle INDRA v Barceloně.

Zpět na začátek


Květen 2006

イグアス ソ???ウェア シス??ズ 社
(na předcházející řádek potřebujete sadu japonských písmen)

Iguassu se zúčastniloIguassu has participated in the second seminar co-organised by Czechinvest, Prague Technical University, the Office of the Government of the Czech Republic, the Ministry of Foreign Affairs, the Ministry of Industry and Trade and the Ministry of Education. It was a repeat of a similar action last year in Japan, and will continue in future years, alternating countries. Apart form a number of interesting presentations, this was an opportunity to meet key Japanese personalities from the Japanese industry and academy, as well as to mingle with Czech politicians. Further information about the event are on Czechinvest website.

Photographic reports of the seminar as well as the associated events, as published by the Prague Club Magazine, are avaiable for our Japanese friends for download in PDF format below.

Czech - Japan Science & Technology Days. (1.1MB)
Reception held by HE the Japanese Ambassador. (2MB)
Doctorate Honoris Causa to Dr. Schoichiro Toyoda. (1.5MB)
The Order of the Rising Sun. (800KB)

Zpět na začátek


Březen 2006

イグアス ソ???ウェア シス??ズ 社
(na předcházející řádek potřebujete sadu japonských písmen)
Iguassu se zůčastnilopro Evropské MSP z oboru ICTIguassu ze zúčastnilo evropského výběrového řízení a získalo v něm účast na misi Evropské Unie do Japonska, spolu s dalšími 20 malými a středními ICT společnostmi z různých zemí EU. Iguassu mělo stánek na společné výstavě v Tokyu a posléze řadu obchodních jednání se společnostmi s podobným zaměřením jak přímo na výstavě, tak i v okolí Tokya.
Vrátili jsme se z akce se silně posíleným zájmem o Japonský trh. Budeme udržovat navázané styky a aktivně hledat další – případně i na příští misi EU Gateway to Japan. Mezitím jsme vytvořili základní webové stránky v Japonštině a začali se učit základům Japonského jazyka a písma.


2005

Zpět na začátekNovember 2005 - Visit of the Indian Space Research Organisation ISRO with the President of Czech Republic Vaclav Klaus

April 2005 - The 1st Central European satellite station for EGNOS navigation is put by ISS into operation for ESA

March 2005 - The Minister of Education nominates ISS on the "Czech board for Space Activities"
Listopad 2005

Návštěva Indické Vesmírné Výzkumné Oraganizace ISRO s prezidentem republiky Václavem Klausem


Iguassu joined the group of Czech companies participating in the official mission of our president to New Delhi, Calcutta, and Bangalore. The goal for Iguassu was the presidential visit to the Indian Space Research Organisation ISRO where, with excellent and very kind support of HE Ambassador of India in Prague, Iguassu represented the Czech Space Office. From the presentation of the ISRO director for the Czech President and his diplomatic delegation, we learned many details of the impressive results achieved by India in all aspects of space technology and exploration. Among other notable and admirable achievements is the fact the India is one of only 6 countries in the world capable of launching satellites into earth (and soon even into lunar) orbit.

In the ensuing public discussion, Iguassu expressed not only their admiration for the achievements, but also some envy of the ISRO budget. Even taking apart the vast difference in population, ISRO's 700 million US$ correspond to 70 cents per capita - 7 times more than the Czech per capita contribution to ESA.

You can download the full report (5MB) prepared by Iguassu for the Czech Space Office. The main section is in Czech, but the included appendices are in English - the powerpoit presentation to ISRO, plus an older report on space programmes in Latin America.

Subsequently, Iguassu had meetings with key ISRO representatives where it presented Czech achievements, growing involvement in the European Space Agency, and plans for near future (in English, PDF download 1.7MB ) and discussed potential for co-operation with India. The trip was sponsored by the Czech Space Office (www.czechspace.cz).

Zpět na začátekDuben 2005

Iguassu Software Systems dala do provozu 1. středoveropskou stanici pro ESA GNSS, projekt EGNOS IMAGE

V průběhu jednoho z prvních průmyslových kontraktů v rámci nedávno podepsané smlouvy PECS mezi Českou republikou a Evropskou Vesmírnou Agenturou, Iguassu dalo do provozu první stanici projektu IMAGE ve střední Evropě. Je to stanice která přijímá kromě GPS signálů také EGNOS data, monitoruje jejich kvalitu, kombinuje je k upřesnění dané pozice a v hodinových intervalech předává statistická data do centrální databáze ESA pro další zpracování a archivování. Výsledky pražských měření jsou k dispozi v reálném čase na webových stránkách Vesmírné Agentury
http://ravel.esrin.esa.int/docs/egnos/estb/IMA GEtech/praha.htm
K těmto stránkám se také můžete dostat otevřením navigačního portálu Evropské Vesmírné Agentury a přitom nahlédnout na řadu dalších zajímavých informací.
http://www.esa.int/esaNA/index. html
zmáčkněte tlačítko "EGNOS", a dále "EGNOS for Professionals". V této sekci mate přístup k řadě portálů specializovaných na detailni technické aspekty projektu EGNOS. Následujete li do sekce "IMAGE" a zmáčknete tlačítko "Real-time information" dostanete se na veškeré informace které dává k dispozici real-time monitorovací sít ESA, které obsahuje nejen globální data ale klinutím na dané město také specifická data každé stanice. Zde jsou nyní k dispozici také data z Prahy.


Zpět na začátekBřezen 2005

Reprezentant Iguassu byl nominován do "Rady pro Kosmické aktivity" při Ministerstvu školství


25. března 2005 nominovala ministryně školství členy nové rady (ČRKA), která pokračuje v práci předcházející "Rady pro spolupráci s ESA". Ministerstvo školství je zodpovědné za české vesmírné aktivity, politiku a vztahy s Evropskou Vesmírnou Agenturou a používá ČRKA jako poradenský orgán. Rada se skládá z reprezentantů průmyslu a akademických institucí a momentálně má 16 členů. Další informace jsou k dispozici na www.czechspace.cz
. Iguassu je velmi aktivním členem táto rady a zajímá se především o posílení spolupráce mezi radou resp. Ministerstvem školství s Ministerstvem Průmyslu a obchodu.2004
Zpět na začátek

10. října 2004

Iguassu na výstavě TECHNXY 2004 v New YorkuAs part of the CzechTrade led Czech ICT Alliance business mission to US, Iguassu had a stand in the Czech outsourcing area of the TECHXNY exhibition.

Zpět na začátekčervenec 2004

Iguassu Software Systems doručilo první fázi řídícího systému autobusové klimatizace firmě Ingersoll Rand


Iguassu Software Systems team implemented an embedded control system for a coach airconditioning unit developed by the Czech division of Ingersoll Rand. The unit is based on new technology and software was developed in C++ on a Siemens processor, using TASKING development environment. The initial phase of the project involved analysis and re-engineering of 40,000 lines existing code, followed by design and development of new functionality. Our team actively participated in the specification and design of the control algorithms. The system was successfully tested on local buses.3rd May 2004

Iguassu Software Systems na workshopu CzechTradu v Silicon Valley


CzechTrade a 5 českých IT společností se 3. května 2004 zůčastnili workshopu "New Trends in Offshore Software Development" v Mountain View, Silicon Valley. Cílem bylo představit potenciálním americkým klientům vyskou úroven české technologie a navázat obchodní kontakty.

Prezentace je ke stažení v PDF formátu (551KB) zde.


=====

Od dnešního dne se naše firma nazývá Iguassu Software Systems, nebo ve zkratce ISS. Po potřebných krocích v obchodním rejstříku, můžeme konečně oznámit naše nové jméno. Důvodem změny bylo odlišit se od naší bývalé mateřské firmy Science Systems plc. Jméno Iguassu pochází od mohutných, imponujících, a nezastavitelných vodopádů mezi Brazílií a Argentinou. Zde se nynější ředitel firmy náhodně setkal s presidentem bývalé mateřské Anglické firmy, a následně opustil svou pozici v Madridu, aby se po 30 letech vrátil zpět do rodné země.


2003
Zpět na začátek2002
Zpět na začátekOznámení z 8. října 2002

Francouzská konzultační společnost NODAL prezentovala průzkum českého technologického potenciálu pro ESA
Iguassu ("Science Systems CR") výborně ohodnocena


Francouzská poradenská firma NODAL Consultants představila České radě pro kosmické aktivity a zástupcům Ministerstva školství výsledky své studie českého vesmírného průmyslu, zadané Evropskou Vesmírnou Agenturou. Science Systems, nyní Iguassu Software Systems, dosáhla nejlepších výsledků v řadě posuzovaných kriterií. Jeden z dvou vytyčených příkladů úspěšných projektů provedených v mezinárodní spolupráci byl právě náš projekt pro evropský meteorologický satelit MSG organizace Eumetsat.
Kompletní prezentaci výsledků průzkumu ke stáhnoutí zde (Powerpoint 1.5 MB).
PDF verze je ke stažení zde (1 MB).


Zpět na začátekOznámení z 24. září 2002

Po pokročilých jednáních mezi Evropskou Vesmírnou Agenturou (ESA) a českou vládou, reprezentovanou Ministerstvem školství, zadala ESA francouzské poradenské firmě NODAL Consultants úkol provést průzkum českých firem a institucí, které již mají zkušenosti ve vesmírných projektech a nebo schopnosti a předpoklady se takovýchto projektů v budoucnu zúčastnit. Důvod je očekávané vstoupení naší země do programu ESA který se nazývá PECS, a kterým ESA umož?uje státům ve střední a východní Evropě brzké začlenění do jejích aktivit. Celkem 133 vybraným firmám a institucím byl rozeslán dotazník. Po zpracování tímto získaných informací NODAL a ESA vybrali 17 firem k individuelní návštěvě a detailnějšímu pohovoru. Science Systems se stala jednou z vybraných firem. Naše prezentace dosavadní práce pro ESA a Eumetsat byla oceněna touto zahraniční návštěvou velmi lichotivě a byli jsme označeni jako firma s ideálními předpoklady pro začlenění do další spolupráce.


Zpět na začátek

ANNOUNCEMENT 28th August 2002
Meteosat Second Generation Satellite successfully launched
Science Systems (CR) participated in s/w development

The first of the Meteosat Second Generation (MSG) series has been successfully launched on 28 August 2002 at 22:45 UTC (00:45 CET). MSG1 new technology will significantly improve quality of data needed for more accurate weather forecasts and climate monitoring. The ground software support system, based in the operation centre of Eumetsat in Darmstadt, Germany, handles all control and communication with the satellite, as well as processing and distribution of images and other meteorological products

Science Systems (CR) has contributed to several subsystems of the software that is being used. This included fixed price project development in Prague of a test suite to check out the ground segment central facility, development of telemetry data processing software at the prime contractor’s site in UK, software testing of the Primary Ground Station being developed by CAM in Munich as well as system installation, support and maintenance of the software delivered by the prime contractor in Eumetsat control centre. Our staff continues to provide system support after the launch.

In total, Science Systems (CR) has contributed 14 man-years of software development to the Eumetsat project, working in Czech Republic, United Kingdom and Germany.


MSG launch preparation Control room for LEOP at ESOC, Darmstadt

2001
Zpět na začátek

ANNOUNCEMENT August 2001
Science Systems se stalo country partnerem Infor AG, dodavatelem ERP systémů

Science Systems (CR) a.s. has just signed a partnership agreement with Infor AG of Germany and so became the Czech Republic partner of this successful ERP company. Science Systems (CR) a.s. has an ERP consultant with specialised knowhow of Infor, through working for them in Germany. Other ERP experienced staff are being trained in Infor specifics at the German HQ.


Infor Director of International Operations Herr Mintzel & Science Systems (CR) a.s. MD

Zpět na začátekNewsflash 1st March 2001 Our MD has joined the Czech Board for Cooperation with the European Space Agency

The Czech Ministry of Education, Youth and Sports, yesterday nominated our Managing Director for the Board for Cooperation with the European Space Agency (ESA). He will join an existing group of select personalities from Czech science and technology, who are advising the Ministry in matters related to space research and technology in general, and future membership in ESA in particular, including a formulation of the Czech National Space Plan.
For details of the Board, refer to the web-site www.czechspace.cz


2000
Zpět na začátekOznámení z 10. února 2000
Odkoupení akcií Science Systems (CR) místním vedením společnosti (Management Buy Out)


As of 1st February 2000, Science Systems (CR) a.s. based in Prague (further SSCR) has been bought out by the local British/Czech management team. SSCR was formerly a subsidiary of Science Systems plc (SSL), a major British software house, which is retaining a substantial minority shareholding in SSCR. SSL has extended its existing trading agreement with SSCR, and targets for mutual business volume have been agreed through 2001.


Tato mezinárodní konference, organizovaná Evropskou organizací vesmírných průmyslů Eurospace, a spoluorganizovaná Evropskou Vesmírnou Agenturou ESA, Kanadskou Vesmírnou Agenturou CSA, Francouzskou Vesmírnou Agenturou CNES, Evropskou meteorologickou organizací Eumetsat, a Evropskou organizaci pro kontrolu letecké dopravy Eurocontrol, se konala v Praze od 2. do 6. června.
Naše firma informovala 150 účastníků z Evropy a zámoří o historických i nedávných úspěších českých firem v mezinárodních vesmírných projektech, a o přípravách naší republiky pro vstup do ESA.
Náš příspěvek ve formátu Powerpoint is můžete prohlédnout zde.

Oznámení z 25. března 2003

Science Systems (CR) se přejmenovává na Iguassu Software Systems a.s.


Oznámení z 2. června 2003
Iguassu Software Systems přednesla úvodní projev na zahájení konference DASIA 2003
DAta Systems In Aerospace, v Praze